TE Connectivity Laird PLC1586N
PLC1586N
Part No.:
PLC1586N
Datasheet:
ShinYuaPLC1586N.pdf
Description:
RF ANT 162MHZ YAGI N FEM BRK 64
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
162MHz
FrequencyRange:
158MHz ~ 166MHz
AntennaType:
Yagi, 6-Element
Gain:
7.1dBi
Power-Max:
400 W