TE Connectivity Laird PLC1589N
PLC1589N
Part No.:
PLC1589N
Datasheet:
ShinYuaPLC1589N.pdf
Description:
RF ANT 162MHZ YAGI N FEM 137'
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
162MHz
FrequencyRange:
158MHz ~ 166MHz
AntennaType:
Yagi, 9-Element
Gain:
11.1dBi
Power-Max:
400 W