TE Connectivity Laird PLC1666E2
PLC1666E2
Part No.:
PLC1666E2
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaPLC1666E2.pdf
Description:
RF ANT 170MHZ YAGI BRKT MT 64
Packaging:
Bulk
Series:
PLC
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
170MHz
FrequencyRange:
166MHz ~ 174MHz
AntennaType:
Yagi, 6-Element
NumberofBands:
1
VSWR:
ReturnLoss:
Gain:
7.1dBi
Power-Max:
400 W