Panasonic Industrial Automation Sales PM4HSD-S-AC24VS
PM4HSD-S-AC24VS
Part No.:
PM4HSD-S-AC24VS
Manufacturer:
Panasonic Industrial Automation Sales
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
ShinYuaPM4HSD-S-AC24VS.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 100SEC 5A 250V
Packaging:
Bulk
Series:
PM4H
ProductStatus:
Obsolete
MountingType:
Panel Mount
RelayType:
Mechanical Relay
Function:
On-Delay
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
DelayTime:
0.2 Sec ~ 100 Sec
ContactRating@Voltage:
5A @ 250VAC
Voltage-Supply:
24VAC