Honeywell Aerospace PPT0300DFX2VA
PPT0300DFX2VA
Part No.:
PPT0300DFX2VA
Datasheet:
ShinYuaPPT0300DFX2VA.pdf
PressureType:
Differential
OutputType:
Analog, RS-232
Output:
0 V ~ 5 V
Accuracy:
±0.05%
Voltage-Supply:
5.5V ~ 30V
PortSize:
Female - 1/8 (3.18mm) Swagelok™, Filter
PortStyle:
Filtered, Threaded
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C