Honeywell Aerospace PPT0300DRR5VA
PPT0300DRR5VA
Part No.:
PPT0300DRR5VA
Datasheet:
ShinYuaPPT0300DRR5VA.pdf
PressureType:
Differential
OutputType:
Analog, RS-485
Output:
0 V ~ 5 V
Accuracy:
±0.05%
Voltage-Supply:
5.5V ~ 30V
PortSize:
Male - 0.13 (3.18mm) Tube, Dual
PortStyle:
Barbed
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C