JAE Electronics PS-25SD-S4C2
PS-25SD-S4C2
Part No.:
PS-25SD-S4C2
Manufacturer:
JAE Electronics
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
PS-25SD-S4C2.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 25POS 2.54MM
Packaging:
Bulk
Series:
PS
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
25
Pitch:
0.100 (2.54mm)