Brady Corporation PSPT-500-175-WT
PSPT-500-175-WT
Part No.:
PSPT-500-175-WT
Manufacturer:
Brady Corporation
Category:
Labels, Labeling
Package:
Datasheet:
PSPT-500-175-WT.pdf
Description:
WIRE MARK SLEEV 8~1 AWG 1=100PCS
Packaging:
Bulk
Series:
PermaSleeve®
ProductStatus:
Active
LabelType:
Heat Shrinkable
LabelSize:
1.75 W x 0.50 Dia (44.5mm x 12.7mm); Cable O.D. 0.19 ~ 0.45 (4.8mm ~ 11.4mm)