Cornell Dubilier Electronics (CDE) PSU117515
PSU117515
Part No.:
PSU117515
Datasheet:
ShinYuaPSU117515.pdf
Description:
CAP ALUM 1175UF 125V QC TERM
Capacitance:
1175 µF
Tolerance:
0%, +20%
Voltage-Rated:
125 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C
Size/Dimension:
2.063 Dia (52.40mm)
Height-Seated(Max):
4.375 (111.13mm)