Cornell Dubilier Electronics (CDE) PSU12430
PSU12430
Part No.:
PSU12430
Datasheet:
ShinYuaPSU12430.pdf
Description:
CAP ALUM 124UF 330V QC TERM
Capacitance:
124 µF
Tolerance:
0%, +20%
Voltage-Rated:
330 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C
Size/Dimension:
2.563 Dia (65.10mm)
Height-Seated(Max):
4.375 (111.13mm)