Cornell Dubilier Electronics (CDE) PSU16130A
PSU16130A
Part No.:
PSU16130A
Datasheet:
ShinYuaPSU16130A.pdf
Description:
CAP ALUM 161UF 330V QC TERM
Capacitance:
161 µF
Tolerance:
0%, +20%
Voltage-Rated:
330 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C
Size/Dimension:
2.063 Dia (52.40mm)
Height-Seated(Max):
4.375 (111.13mm)