Cornell Dubilier Electronics (CDE) PSU21635B
PSU21635B
Part No.:
PSU21635B
Datasheet:
ShinYuaPSU21635B.pdf
Description:
CAP ALUM 216UF 250V QC TERM
Capacitance:
216 µF
Tolerance:
0%, +20%
Voltage-Rated:
250 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C
Size/Dimension:
2.063 Dia (52.40mm)
Height-Seated(Max):
3.375 (85.73mm)