Cornell Dubilier Electronics (CDE) PSU23335B
PSU23335B
Part No.:
PSU23335B
Datasheet:
ShinYuaPSU23335B.pdf
Description:
CAP ALUM 233UF 250V QC TERM
Packaging:
Bulk,Bulk
Capacitance:
233 µF
Tolerance:
0%, +20%
Voltage-Rated:
250 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C
Size/Dimension:
2.063 Dia (52.40mm)
Height-Seated(Max):
3.375 (85.73mm)