Cornell Dubilier Electronics (CDE) PSU24335A
PSU24335A
Part No.:
PSU24335A
Datasheet:
ShinYuaPSU24335A.pdf
Description:
CAP ALUM 243UF 250V QC TERM
Packaging:
Bulk
Capacitance:
243 µF
Tolerance:
0%, +20%
Voltage-Rated:
250 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C
Size/Dimension:
2.063 Dia (52.40mm)
Height-Seated(Max):
3.375 (85.73mm)