Cornell Dubilier Electronics (CDE) PSU27035B
PSU27035B
Part No.:
PSU27035B
Datasheet:
ShinYuaPSU27035B.pdf
Description:
CAP ALUM 270UF 250V QC TERM
Capacitance:
270 µF
Tolerance:
0%, +20%
Voltage-Rated:
250 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C
Size/Dimension:
2.063 Dia (52.40mm)
Height-Seated(Max):
3.375 (85.73mm)