Cornell Dubilier Electronics (CDE) PSU43065
PSU43065
Part No.:
PSU43065
Datasheet:
ShinYuaPSU43065.pdf
Description:
CAP ALUM 430UF 165V QC TERM
Capacitance:
430 µF
Tolerance:
0%, +20%
Voltage-Rated:
165 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C
Size/Dimension:
1.813 Dia (46.05mm)
Height-Seated(Max):
4.375 (111.13mm)