Cornell Dubilier Electronics (CDE) PSU54065A
PSU54065A
Part No.:
PSU54065A
Datasheet:
ShinYuaPSU54065A.pdf
Description:
CAP ALUM 540UF 165V QC TERM
Capacitance:
540 µF
Tolerance:
0%, +20%
Voltage-Rated:
165 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C
Size/Dimension:
1.813 Dia (46.05mm)
Height-Seated(Max):
3.375 (85.73mm)