Cornell Dubilier Electronics (CDE) PSU70815A
PSU70815A
Part No.:
PSU70815A
Datasheet:
ShinYuaPSU70815A.pdf
Description:
CAP ALUM 708UF 125V QC TERM
Capacitance:
708 µF
Tolerance:
0%, +20%
Voltage-Rated:
125 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C
Size/Dimension:
1.813 Dia (46.05mm)
Height-Seated(Max):
3.375 (85.73mm)