Cornell Dubilier Electronics (CDE) PSU82915A
PSU82915A
Part No.:
PSU82915A
Datasheet:
ShinYuaPSU82915A.pdf
Description:
CAP ALUM 829UF 125V QC TERM
Capacitance:
829 µF
Tolerance:
0%, +20%
Voltage-Rated:
125 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C
Size/Dimension:
1.813 Dia (46.05mm)
Height-Seated(Max):
4.375 (111.13mm)