Cornell Dubilier Electronics (CDE) PSU85015
PSU85015
Part No.:
PSU85015
Datasheet:
ShinYuaPSU85015.pdf
Description:
CAP ALUM 850UF 125V QC TERM
Packaging:
Bulk,Bulk
Capacitance:
850 µF
Tolerance:
0%, +20%
Voltage-Rated:
125 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C
Size/Dimension:
1.813 Dia (46.05mm)
Height-Seated(Max):
4.375 (111.13mm)