Cornell Dubilier Electronics (CDE) PSU85015A
PSU85015A
Part No.:
PSU85015A
Datasheet:
ShinYuaPSU85015A.pdf
Description:
CAP ALUM 850UF 125V QC TERM
Packaging:
Bulk
Capacitance:
850 µF
Tolerance:
0%, +20%
Voltage-Rated:
125 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C
Size/Dimension:
1.813 Dia (46.05mm)
Height-Seated(Max):
3.375 (85.73mm)