API Delevan Inc. PT75-1550
PT75-1550
Part No.:
PT75-1550
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
ShinYuaPT75-1550.pdf
Description:
FIXED IND 75UH 10.6A 25 MOHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Inductance:
75 µH
Tolerance:
±15%
CurrentRating(Amps):
10.6 A
DCResistance(DCR):
25mOhm Max
InductanceFrequency-Test:
1 kHz
Datasheet:
ShinYuaPT75-1550.pdf
1. How to order PT75-1550 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PT75-1550 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PT75-1550?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PT75-1550.
7.How to contact us to get technical supports, such as PT75-1550 pin diagram, PT75-1550 datasheet?
Inductance 75 µH 75 µH 75 µH 75 µH 75 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 10.6 A 10.6 A 10.6 A 10.6 A 10.6 A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 25mOhm Max 25mOhm Max 25mOhm Max 25mOhm Max 25mOhm Max
OperatingTemperature - - - - -
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz