API Delevan Inc. PTHF25-30SM
PTHF25-30SM
Part No.:
PTHF25-30SM
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaPTHF25-30SM.pdf
Description:
FIXED IND 25UH 2.16A 70 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Bulk
Series:
PTHF
ProductStatus:
Active
Type:
Toroidal
Material-Core:
High Saturation
Inductance:
25 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
2.16 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
70mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
25MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
InductanceFrequency-Test:
1 kHz