API Delevan Inc. PTHF75R-30SM
PTHF75R-30SM
Part No.:
PTHF75R-30SM
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaPTHF75R-30SM.pdf
Description:
FIXED IND 75UH 1.62A 130MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Bulk
Series:
PTHFR-SM
ProductStatus:
Active
Type:
Toroidal
Material-Core:
Molybdenum Permalloy(MPP)
Inductance:
75 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
1.62 A
Current-Saturation(Isat):
800mA
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
130mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
7MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
InductanceFrequency-Test:
1 kHz