API Delevan Inc. PTKM330R-50
PTKM330R-50
Part No.:
PTKM330R-50
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
ShinYuaPTKM330R-50.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 1.69A 190MOHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Packaging:
Bulk
Series:
PTKMR
ProductStatus:
Active
Type:
Toroidal
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
1.69 A
Current-Saturation(Isat):
270mA
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
190mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
1MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
InductanceFrequency-Test:
1 kHz