API Delevan Inc. PTKM50-59
PTKM50-59
Part No.:
PTKM50-59
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
ShinYuaPTKM50-59.pdf
Description:
FIXED IND 50UH 6.9A 22 MOHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Packaging:
Bulk
Series:
PTKM
ProductStatus:
Active
Type:
Toroidal
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
50 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
6.9 A
Current-Saturation(Isat):
3.3A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
22mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
4MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
InductanceFrequency-Test:
1 kHz