API Delevan Inc. PTKM50R-50SM
PTKM50R-50SM
Part No.:
PTKM50R-50SM
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaPTKM50R-50SM.pdf
Description:
FIXED IND 50UH 3.93A 40 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Series:
PTKMR-SM
Inductance:
50 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
3.93 A
Current-Saturation(Isat):
700mA
DCResistance(DCR):
40mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
7MHz
InductanceFrequency-Test:
1 kHz