API Delevan Inc. PTKM50R-894
PTKM50R-894
Part No.:
PTKM50R-894
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
ShinYuaPTKM50R-894.pdf
Description:
FIXED IND 50UH 9.9A 16 MOHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Series:
PTKMR
Inductance:
50 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
9.9 A
Current-Saturation(Isat):
4.2A
DCResistance(DCR):
16mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
4MHz
InductanceFrequency-Test:
1 kHz