API Delevan Inc. PTKM75-50H
PTKM75-50H
Part No.:
PTKM75-50H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Radial, Horizontal (Open)
Datasheet:
ShinYuaPTKM75-50H.pdf
Description:
FIXED IND 75UH 3.47A 45 MOHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Horizontal (Open)
Packaging:
Bulk
Series:
PTKM
ProductStatus:
Active
Type:
Toroidal
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
75 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
3.47 A
Current-Saturation(Isat):
600mA
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
45mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
5MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
InductanceFrequency-Test:
1 kHz