CUI Inc. PYBJ3-D24-S24-D
PYBJ3-D24-S24-D
Part No.:
PYBJ3-D24-S24-D
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
ShinYuaPYBJ3-D24-S24-D.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 3W
  • Related Categories
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tray
Series:
PYBJ3 (3W)
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
9V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
24V
Current-Output(Max):
125mA
Power(Watts):
3 W
Voltage-Isolation:
1.5 kV
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
81%
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.98 L x 0.61 W x 0.27 H (25.0mm x 15.6mm x 6.8mm)