CUI Inc. PYBJ3-D5-S24-M
PYBJ3-D5-S24-M
Part No.:
PYBJ3-D5-S24-M
Package:
6-SMD Module
Datasheet:
ShinYuaPYBJ3-D5-S24-M.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 3W
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD Module
Packaging:
Tray
Series:
PYBJ3 (3W)
Voltage-Input(Min):
4.5V
Voltage-Input(Max):
9V
Voltage-Output1:
24V
Current-Output(Max):
125mA
Power(Watts):
3 W
Voltage-Isolation:
1.5 kV
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
76%
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.98 L x 0.61 W x 0.27 H (25.0mm x 15.6mm x 6.8mm)