Amphenol Custom Cable Q-2P0420005003I
Q-2P0420005003I
Part No.:
Q-2P0420005003I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
ShinYuaQ-2P0420005003I.pdf
Description:
SMA-RJB/SMP-RP G316 3I
Packaging:
Bag
Series:
ProductStatus:
Active
Style:
SMA to SMP
1stConnector:
SMA Jack, Right Angle
1stContactGender:
Female
1stConnectorMountingType:
Panel Mount
1stConnectorMountingFeature:
Bulkhead - Front Side Nut
2ndConnector:
SMP Plug, Right Angle
2ndContactGender:
Female
2ndConnectorMountingType:
Free Hanging (In-Line)
2ndConnectorMountingFeature:
Length:
3.000 (76.20mm)
CableType:
RG-316
CableImpedance:
50 Ohms
ConnectorImpedance:
50 Ohms
OverallImpedance:
50 Ohms
Frequency-Max:
3 GHz