Amphenol Custom Cable Q-3403B0005006I
Q-3403B0005006I
Part No.:
Q-3403B0005006I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
ShinYuaQ-3403B0005006I.pdf
Description:
SMA-RP/SMA-SP G316 6I
Packaging:
Bag
Series:
ProductStatus:
Active
Style:
SMA to SMA
1stConnector:
SMA Plug, Right Angle
1stContactGender:
Male
1stConnectorMountingType:
1stConnectorMountingFeature:
2ndConnector:
SMA Plug
2ndContactGender:
Male
2ndConnectorMountingType:
2ndConnectorMountingFeature:
Length:
6.000 (152.40mm)
CableType:
RG-316
CableImpedance:
50 Ohms
ConnectorImpedance:
50 Ohms
OverallImpedance:
50 Ohms
Frequency-Max:
3 GHz