Nichicon QAK2J684JTP
QAK2J684JTP
Part No.:
QAK2J684JTP
Manufacturer:
Nichicon
Category:
Film Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaQAK2J684JTP.pdf
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
QAK
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
630V
DielectricMaterial:
Polyester, Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.827 W, 0.453 T x 1.575 L (21.00mm, 11.50mm x 40.00mm)