Taiyo Yuden QMK212B7153KGHT
QMK212B7153KGHT
Part No.:
QMK212B7153KGHT
Datasheet:
ShinYuaQMK212B7153KGHT.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 250V X7R 0805
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.053 (1.35mm)