Taiyo Yuden QMK212BJ472KG-T
QMK212BJ472KG-T
Part No.:
QMK212BJ472KG-T
Datasheet:
ShinYuaQMK212BJ472KG-T.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 250V X5R 0805
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.053 (1.35mm)