Taiyo Yuden QMK212SD221KD-T
QMK212SD221KD-T
Part No.:
QMK212SD221KD-T
Datasheet:
ShinYuaQMK212SD221KD-T.pdf
Description:
CAP CER 220PF 250V 0805
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)