Taiyo Yuden QMK325B7224KN-T
QMK325B7224KN-T
Part No.:
QMK325B7224KN-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaQMK325B7224KN-T.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.083 (2.10mm)