Taiyo Yuden QMK325BJ473KN-T
QMK325BJ473KN-T
Part No.:
QMK325BJ473KN-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaQMK325BJ473KN-T.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 250V X5R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.083 (2.10mm)