Taiyo Yuden QMK432B7104KMHT
QMK432B7104KMHT
Part No.:
QMK432B7104KMHT
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ShinYuaQMK432B7104KMHT.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1812
  • Related Categories
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.106 (2.70mm)