Samtec Inc. QSE-014-01-C-D-DP-A-RT1-K-TR
QSE-014-01-C-D-DP-A-RT1-K-TR
Part No.:
QSE-014-01-C-D-DP-A-RT1-K-TR
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaQSE-014-01-C-D-DP-A-RT1-K-TR.pdf
Description:
CONN DIFF ARRAY RCP 28P SMD GOLD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Q Strip® QSE
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Differential Pair Array, Female
NumberofPositions:
28
Pitch:
0.031 (0.80mm)
NumberofRows:
2
MountingType:
Surface Mount
Features:
Board Guide, Ground Bus (Plane), Mounting Flange, Pick and Place
ContactFinish:
Gold
ContactFinishThickness:
50.0µin (1.27µm)
MatedStackingHeights:
5mm, 8mm, 11mm, 14mm, 16mm, 19mm, 25mm