Samtec Inc. QSE-060-11-L-D-A-K
QSE-060-11-L-D-A-K
Part No.:
QSE-060-11-L-D-A-K
Datasheet:
ShinYuaQSE-060-11-L-D-A-K.pdf
Description:
CONN RCPT 120POS SMD GOLD
Packaging:
Tube
ConnectorType:
Receptacle, Center Strip Contacts
NumberofPositions:
120
Pitch:
0.031 (0.80mm)
Features:
Board Guide, Ground Bus (Plane), Pick and Place
ContactFinishThickness:
10.0µin (0.25µm)
MatedStackingHeights:
5mm, 8mm, 11mm, 14mm, 16mm, 19mm, 25mm