Taiyo Yuden QVS107CG0R8BCHT
QVS107CG0R8BCHT
Part No.:
QVS107CG0R8BCHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaQVS107CG0R8BCHT.pdf
Description:
CAP CER 0.8PF 250V C0G/NP0 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
V
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.8 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
RF, Microwave, High Frequency, Automotive
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.031 (0.80mm)