Nichicon QXK2E124KTPTZH
QXK2E124KTPTZH
Part No.:
QXK2E124KTPTZH
Manufacturer:
Nichicon
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaQXK2E124KTPTZH.pdf
Description:
CAP FILM 0.12UF 10% 250VDC RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
QXK
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
125V
VoltageRating-DC:
250V
DielectricMaterial:
Polyester, Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C