Nichicon QXK2E153KTP
QXK2E153KTP
Part No.:
QXK2E153KTP
Datasheet:
ShinYuaQXK2E153KTP.pdf
Description:
CAP FILM 0.015UF 10% 250VDC RAD
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
125V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.433 L x 0.197 W (11.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.382 (9.70mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)