Nichicon QXK2J225KTP
QXK2J225KTP
Part No.:
QXK2J225KTP
Datasheet:
ShinYuaQXK2J225KTP.pdf
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
250V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.201 L x 0.728 W (30.50mm x 18.50mm)
Height-Seated(Max):
1.142 (29.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)