Nichicon QYX2A154KTP
QYX2A154KTP
Part No.:
QYX2A154KTP
Datasheet:
ShinYuaQYX2A154KTP.pdf
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC RAD
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
100V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.492 L x 0.236 W (12.50mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.610 (15.50mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)