Nichicon QYX2A562KTP
QYX2A562KTP
Part No.:
QYX2A562KTP
Datasheet:
ShinYuaQYX2A562KTP.pdf
Description:
CAP FILM 5600PF 10% 100VDC RAD
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
100V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.110 W (6.00mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)