Nichicon QYX2A683JTP
QYX2A683JTP
Part No.:
QYX2A683JTP
Datasheet:
ShinYuaQYX2A683JTP.pdf
Description:
CAP FILM 0.068UF 5% 100VDC RAD
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
100V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.374 L x 0.177 W (9.50mm x 4.50mm)
Height-Seated(Max):
0.551 (14.00mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)