KEMET R463I22205001K
R463I22205001K
Part No.:
R463I22205001K
Datasheet:
ShinYuaR463I22205001K.pdf
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
310V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.437 (11.10mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)